Květen 2013

Spása světa 2/ x

8. května 2013 v 13:09
Další díleček, aby se neřeklo :). Prosím kdyby jste objevili nějakou hrubku a moc vám vadila tak mi to oznamte (je možné ,že jsem něco přehlédla) .Doufám že se bude 2.díl líbit.

Co udělám? Mám? nebo ne? Rozhodl jsem se! Jenže.... Podíval jsem se do jeho očí a zase přišla obrovská bolest hlavy. Křičel jsem schoulený se na zemi v bolestech ,že mi pukne hlava. Plno obrázků ,kterým jsem nerozuměl a nevěděl co jsou zač se mi promítali v hlavě. Slyšel jsem hlasy... hlasy starosti
,co se mnou je. Kdo to byl? Strážci nebo.... Moje bývalá rodina ,která zmizela i s temným svátkem? Dívčí hlas mě pronásledoval ...chtěl jsem utéct, ale ... nemohl jsem.Poutalo mě něco,jako bílý řetěz a přesto byl jen v mé hlavě. Poté co jsem uslyšel zakřičení mého jména: ,,Yoru!,, jsem omdlel. Když jsem se probudil ,koukl jsem se do zrcadla. Měl jsem červené oči a bílé vlasy.Proč? Kvůli té síle o které jsem jednou slyšel? Moje první reakce byla: ,,C-C-COŽEE!!!!!?? Co to má bejt ?!?,, Ihned se přihnal Yosuke Tsujima a zeptal se :
,,Co je?
a ušklíbl se.
,,
...Tak jak jsi se rozhodl? ,, Zeptal se s upřenýma očima. Sklopil jsem pohled a jeho nabídku jsem....odmítl. Já nechci riskovat život pro někoho takového. Radši si ponechám svůj starý život
.
,, Ne,, odpověděl jsem na jeho otázku.
,,Ty! Zrovna TY ,který má moc změnit svět a ty se zkrčíš prostě do rohu a budeš raději přihlížet jak se celé Japonsko a ostatní svět hroutí ! Nesnáším lidi jako jsi ty! Mají tu moc a přesto nic nedělají !!,, Yosuke byl opravdu naštvaný a jeho zloba a nenávist ke mě byla tak zřejmá ,že se rozmáchl a vrazil mi pěstí. Bolelo to opravdu... třískl jsem sebou o zed a při tom si vyrazil dech. I přes to jsem nehodlal ze sebe dělat chudáka....
,,Já se o nějakou sílu nebo co mi to tu furt vykládáte NIKDY NEPROSIL !! Přestaň mě tím pořád urážet! Když tvrdíš ,že mě zabiješ tak si to zkus!,, Opravdu jsem se už neudržel. ,,Fajn,, Vytáhl svou pistoli a dal mi jí k hlavě ,,Když chceš tak moc zemřít tak zemřeš,,. On opravdu vystřelil ,ale nebylo to do hlavy ale těsně vedle. S tebou to nemá cenu jsi jenom zbabělec. Yosuke odcházel v nočních tmách chodby a já už jsem nehodlal zůstat na tom místě ani chvíli. Odcházel jsem ale... přede mnou stála dívka. Dívka se světle-hnědými vlasy a zelenými oči. ,,Ty ! Opravdu nám nepomůžeš? Víš vůbec co se stane když nepomůžeš?,, řekla se zklamaným výrazem v očích.
,,Co?,, Já ji opravdu nechápu. Někdo takový... jak může být členem strážců?Je tak hezká,vypadá skoro až slabě a bezbraně... ,,Když nepomůžeš....všichni... RVL stále testuje lidi aby zabránila šíření katastrofy ,která už tak stále zabíjí více a více lidí.Víš... Yosuke i když mohl žít štastně ,mít prostě jen karieru zpěváka ,nás přesto našel ..nás chudáky ,kteří jsou silní ,ale RVL je chtěla zabít! Ty nejspíš nevíš jaké to je být na pokraji života a smrti. Ale přes to , prosím pomoz nám.,, Nevím proč ,ale najednou jsem měl pocit ,že by mě nakonec někdo potřeboval. Řekl jsem na to.... Než jsem to ale dořekl začala útočit RVL armáda.
,,Všichni!! Připravte se! Na místa!,, ozvalo se z vysílačky té dívky. Jejich Koeie byly najednou silnější. Zrovna k nám mířili dva Koeie.
,,Pojd' se mnou!,, Běžel jsem za ní. Nevím proč ,ale začínala mi hořet hrud' ,cítil jsem se jako v plamenech a při tom byl úplně v pořádku. Yosuke a ostatní měli i záložní plán a tak ho uskuteňovali.Sice jsem nevěděl o co jde ,ale vypadalo to ,že vše podle plánů nejde. Všude střeli a oheň. Úkryt začínal padat k zemi.Nemohl jsem to už vydržet moje hrud' byla také skoro celá v plamenech. Uslyšel jsem hlas, hlas té dívky z toho křížku ,,Vyndej to z tvé hrudi,,. Dal jsem si ruku na hrud' a najednou jako bych vytahoval pistoli. Ne jen tak ledajakou ...byla úplně jiná než všechny pistole na světě. Byla větší a zvláštnější. Zastavil jsem se!
,,Co to děláš!? takhle to proti nim nezvládne-...me,, Stál jsem k ní zády ,ale vím ,že se dívala. Nejspíš byla udivená co vidí. Že by tohle byla ta moc o které každý mluví?
,,Nemáme čas! Jsou moc blízko!,, zakřičela dívka za mnou.Stihli pouze dvakrát mávnout svými meči. Jednou střelou jsem zničil oba dva Koeie ,kteří se rozprskli na stříbrné třpitičky. Možná mě to trochu vyčerpávalo ,ale ne zas tak ,jako byli ostatní strážci. V jednom kuse se bránili. To jsou opravdu všichni strážci takový? Koukl jsem se na ostatní jak bojují. Bojují za to v co věří, nevzdávají se ,ale přesto i zabíjejí. Dává to smysl: kdyby nezabili ,byli by zabiti oni. Však to na co se nedalo koukat bylo to ,že čtyři Koeiové mířili přímo na Yosukeho . Nemohl jsem se na to dívat. Vyskočil jsem z patra ,kolem mě se prý oběvila bílá záře ...bílá záře jako v ten den. Opravdu nenechám Yosukeho a všechny ostatní zemřít ! A proto budu za ně bojovat tak jako oni bojovali za ostatní ! Roztřílel jsem je všechny! Všechny stroje se ihned roztříštili jako lesklé střípky bez duše a citu. Někdo jako oni si nazaslouží slitování! Nechal jsem pistoli zmizet v mém nitru ,tak jako jsem ji vytáhl.Já a všichni ostatní jsme běželi ven ,protože úkryt se srovnával se zemí. Ostatní mi děkovali. Bylo to zvláštní... zvláštní ,že se všichni chovali tak přátelsky. Přišla ke mě ta dívka co mě prosila abych jim pomohl a řekla ,, Mei,, .
,,Co?,, nechápal jsem vůbec co tím chce říct.
,,To je mé jméno. Jak se vlastně jmenuješ?,, zeptala se s úsměvem na rtech.
,,Jsem Yoru Shuichiro,, odpověděl jsem docela překvapeně. ,,Takže to bude..,, Co bude? já jsem asi mimo tuto realitu.
,,Bude Shui,, a vida
,kdo se objevil ... Yosuke Tsujima.
,,Jo Shui,, Usmívala se Mei.
,,Děkuju,, řekl Yosuke a já jsem byl opravdu překvapen. Znovu mi nabídl ruku. Tentokrát jsem ji ale přijal i já.
,,Jo,, Odpověděl jsem na otázku ,která se všem honila nejspíše v hlavě.,,Fajn ale nemysli si ,že se tu budeš poflakovat! Musíš cvičit a zesílit jasné?! A příštího rána mi začalo peklo protože....

Spása světa 1/ x

8. května 2013 v 12:54
Zdravím. Nakonec jsem se rozhodla pokračovat v téhle povídce (která je přitom dlouhá jako romám :D ). A aby nebyla k ničemu tak jí někomu věnujeme. takže je pro: Amya a všechny další ,kteří ji čtou a líbí se.

Dnes vám povím příběh jak jsem zemřel.... Každý den ,týden, měsíc.. byl stejný jako každý. Pořád se opakoval v nekonečném temnu zapomnění ,kdy jsem jako obvykle vzhlížel k modré obloze ,svítícímu slunci a k oblakům ,které tvořily zajímavé obrysy a pokaždé jiné. Jedině to mě zachraňovalo od stále většího zoufalství a znuděnosti ,co se ve mě hromadila víc a víc... Co je život? Co je smrt? Smrt je jen něco ,co příjde po životě... Miloval jsem písně jedné osoby.. Osoby jenž mě kdysi zachránila... Osoba jenž mě později zranila a zradila! Japonsko, stát kde si lidé myslí ,že jsou v bezpečí a v míru. Tento svět je pod nadvládou lidí ,kteří chtějí pouze rozvoj a výzkum lidstva. Je jim jedno ,že plno lidí zemře, je jim jedno ,že zničí celý svět a i sami sebe. Tento svět je jako velká počítačová hra. Vyhraješ a hledáš si další hru.. Prohraješ a je konec. V ten den ,kdy se stala celosvětová katastrofa zemřelo kvůli takovým osobám miliardy lidí. ,,Temný svátek,, takhle přezdívaná apokalypsa otřásla zejména Japonskem. Čtyři roky se Japonsko dávalo dohromady... až do takového stavu jako je nyní.
Jsem 17letý student Yoru Shuichiro na Tokyjské akademii Yuroiuki. Také přezdívaná elitní škola s úžasnými talenty a bohatstvím. U mě je to však mílka. Jednoho dne jsem dostal dopis ,ve kterém bylo psáno ,, Milý Yoru Shuichiro ,vítáme vás na akademii Yuroiuki ,na kterou jste byl specialně vybrán.,, vepsány byly i další ne moc důležité informace, které jsem nejdříve ignoroval a později jsem byl donucen je podstoupit. Nepamatuji si ,že bych se na něco takového hlásil a i ted' pochybuji ,že jsem nějaký vyjímečný ..i když ostatní tvrdí přesný opak.Můj otec zemřel během ,,Temného svátku,, a já si to moc už nepamatuji, tot' vše. Má matka většinu času tráví v práci a doma je jednou za měsíc, ani já nevím ,kde pracuje ...nebo spíš mi to nikdy neřekla i když jsem se ptal. Přes tohle všechno jsme přeci jednou byli opravdová rodina.... Ale už je to pryč. Bylo to 28.října, kdy se můj život obrátil o sto osmdesát stupnů.
Když jsem seděl na svém místečku v rohu posledního vagonu vlaku a zrovna poslouchal novou písen jednoho populárního zpěváka zavolal na mě můj spolužák Rei Yagumi. ,,Hooooj,, Zavolal skoro přes celý vlak a šel si ke mě sednout. ,,Hej Shui,, ani nevím ,kde vzal tuhle hloupou přezdívku ,, Znáš Yokuseho Tsujimu ne?,, a v jeho očích se hned objevilo nadšení ,které jsem nechápal. Navíc mě zaujímali jiné věci jako byli Gadian (strážci) ,pomáhají lidem od těch osob co si ničeho neváží a snaží se zachránit Japonsko: To je podle nich to správné! Ale způsobem jakým tento svět ,,zachranují,, je špatný. ,,Jo a co?,, Zeptal jsem se zcela znuděnou otázkou. ,,Já myslím ,že je úžasný! Víš ..jeho písně jsou upřímné a tak plné pochopení a soucitu .. Táák!?! Co si myslíš ty?" Já opravdu nemám moc v lásce takové energetické lidi jako je on, dívají se jen sami na sebe a je jim jedno ,co se děje okolo. ,,Jak vůbec víš ,že ty písně jsou upřímné? Znáš ho snad osobně nebo co? Ale to je jedno jenom bud' zticha a v klidu si sedni.,, Odbyl jsem jeho nadšení ,které mě už tak dost vyčerpávalo. ,,E-h? no táák?!? Ty se nezměníš vid' ? tak jo už budu potichu.,, Sláva ,že to pochopil. Pomalu jsme vystupovali ,když jsem uviděl obrys dívky ,kterou jsem kdysi dávno znal. Nevím proč ,ale začínala mi třeštit hlava a její bolest vůbec neustupovala ,až jsem spadl bolestí na kolena a zakřičel.Nevím co to bylo ,ale v mžiku se mi vybavily nějaké obrázky ,ale nevím co znamenají.
Začínalo pršet a bolest konečně utichla. Rei mi pomohl dostat se na zdravotní ošetřovnu a potom šel do vedlejší budovy kde byl členem jednoho klubu. Potom pomalu mizel v kapkách deště a v té bouři, kterou jsem tak nenáviděli. Já nemůžu zůstat ležet na ošetřovně jako nějaký pes ,který se třásne před nebezpečím. Co znamenaly ,ale ty věci ,co se mi prohnaly v hlavě? Nakonec je to jedno ,nemá cenu se tím zabívat. Když jsem se dal dohromady dal jsem tašku do třídy a šel dál do té bouře.Měl jsem ještě hodinu do vyučování, protože jsem se doma prostě nudil. Šel jsem se projít v tom dešti a studené kapky dopadaly na mé tváře. O něco dál u rybníku za školou stál muž, šel jsem blíž až jsem uslyšel píseň ,kterou jsem poslouchal ráno.Byla to píseň o naději,kterou zpíval Yokuse Tsujima. Stál tam a díval se do nebe ,které bylo zatažené do temna. Jako se z ničeho nic mžikne blesk ,tak se najednou nad ním objevil Koei ,který držel v pravé ruce meč a v levé střelnou zbraň. Yokuse přerušil svou píseň a odněkud vytáhl meč ,kterým jednou ranou rozsekl Koeie. Jak Yokuse vyskočil a udeřil poslední ránu, upadlo mu něco jako kříž . Zvedl jsem to... Jenže ,když jsem na to sáhl objevila se kolem křížku záře, záře ,která mě pohltila prý do světelného kruhu. Najednou jsem spatřil dívku, nebylo jí vidět do tváře ,ale řekla: ,, Ty jsi ten ,kdo změní svět, dávám ti proto sílu Sukui (spása),, a ihned jak to domluvila zmizela zase do křížku a já jsem zase stál pevně na zemi. Vyjevený co se děje na mě Yokuse zakřičel. ,,TY?!!,, docela naštvaně ,,Viděl jsi ji?,, jeho oči byly vážné. ,, A-asi,, odpověděl jsem nechápavě. ,,Pojd' se mnou,, a vedl mě tajnými cestami, jako byly dělané přes mosty a pod zemí ,až mě na konec přitáhl na místo zvané prý ,, Úkryt Gadian (Úkryt strážců),,. Byly tam všichni ,kteří patřili ke Gadian a všichni na mě hleděli svými pohledy.Na chvíli mě nechal stát před jednou budovou ,když se ke mě přibližovali nějací chlápci. Chytili mě za límec a řekli: ,,To ty máš bejt naše spása jo? Jsi jenom slabej idiot!,, chtěli mi dát pěstí když: ,,Co jako děláš?,, řekl Yokuse a ihned se rozprchli. Yokuse řekl všem: ,,Tohle je podle Asuki ( vůně zítřka) nositel Sukui a náš zachránce!,hned se rozhodni jestli : Půjdeš s námi a pomůžeš a nebo... nikdy už Gadian nevyhledávej a nezaujímej se o nás nebo tě zabiju hned!,, Řekl zcela myslejíc to vážně, ,, Tak jak se rozhodneš?,, A podal mi ruku. Jak se nakonec rozhodnu?

Vysvetlivky :)
Koei => Nový stroj který vyvinula RVL (Rozvoj a vývoj lidstva) ,který se zde objevil roku 2011 a doted se rozvýjí víc a víc
Gadian => Strážci => Nazývají se tak lidé kteří bojují proti RVL (o nich je většina povídky)
Asuki => (vůně zítřka) => Je to ,,osoba,, pro někoho pouze sloučenina všech sil je to zkrátka tajemství (více se dozvíte v dalších dílech.